Genel

Arap Bakanlar Komisyonu gözlemcilere daha fazla zaman tanıdı

Arap Bakanlar Komisyonu Suriye’de durumların gerçeğini gözlemleyen Arap Ligi Gözlemci Heyetine görevini başarıyla tamamlaması için daha fazla zaman tanıma kararı aldı.

Suriye’deki krizle ilgili Arap Bakanlar Komisyonunun bakanlar düzeyindeki oturumu dün öğleden sonra Mısır’ın başkenti Kahire’de başlamıştı.

Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Hamad Bin Casim’in başkanlığında düzenlenen oturumda; Arap Gözlemci Heyeti Başkanı Muhammed Ahmet el-Dabi’nin heyetin Suriye’nin farklı il ve bölgelerinde yaptığı on günlük çalışmaları neticesinde sunduğu ön rapor tartışıldı.

Oturuma Mısır Dışişleri Bakanı Muhammed Kamil Amro, Katar Dış İşlemlerden Sorumlu Devlet Bakanı Halit Atıyye, Suudi Arabistan Dış İşlemlerden Sorumlu Devlet Bakanı Nizar Bin Ubeyd Medeni, Cezayir Afrika ve Magaribi İşlemlerinden Sorumlu Bakan Abdülkadir Mesahil, Umman Sultanlığının Arap Ligindeki Temsilcisi Halife Bin Ali el-Harisi, Sudan Temsilcisi Kemal Hasan Ali, Arap Ligi Genel Sekreteri Nebil el-Arabi ve önde gelen yardımcıları katıldı.

Oturuma aynı zamanda, bakanlar komisyonuna Suriye’deki çalışmaların durumu ve sonuçları hakkında bilgi vermek amacıyla Arap Gözlemci Heyet Başkanı el-Dabi ve heyette görev yapan bir çok gözlemci iştirak etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı