Genel

Arap Birliği ırkçı İsrail’in Suriye saldırısını kınadı

Terör rejimi İsrail’in Şam yakınlarında yer alan ilmi bir merkezi hedef alan saldırısı Arap Birliği’nin sert tepkisine neden oldu. Arap birliği genel sekreteri Nebil el’Arabi, söz konusu saldırısının uluslar arası kanunlar ile BM ve Güvenlik Konseyi bildirilerine aykırı olduğunu bildirerek terör rejiminin hiçbir kanun tanımamasının bölgenin yeni bir tehdit altına girmesine neden olduğunu bildirdi. Suriye’ye yönelik saldırının Suriye’de durumun daha da vahim hal almasına neden olacağını bildiren el’Arabi, terör rejimi İsrail’in bu saldırılarının durdurulması için uluslar arası toplumun bu rejime baskı yapması gerektiğini bildirdi.

Terör rejimi İsrail’in çok açık bir şekilde Suriye hava bahasını çiğnemesi ve Suriye’yi bombalamasına rağmen barış ve güvenlikten dem vuran batılı ülkelerden ise ırkçı İsrail aleyhinde hiçbir tepki gelmemesi bu rejimin cinayet ve küstahlığını daha da arttırıyor.

Bu arada terör rejimi İsrail, Suriye yönetiminin devrilmesi için Suriyeli silahlı gruplara Amerika ve batılı ülkelerin yanı sıra onlara silah verirken aynı zamanda askeri eğitim de veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı