GenelSuriye Dostları

Arap işçi heyeti Suriye halkıyla dayanışma içindedir

Lübnan, Irak ve Cezayirli işçilerden oluşan Arap işçi heyeti Suriye ile dayanışma içinde olduğunu ve maruz kaldığı vahşi terör saldırıları karşısında Suriye’nin ve Suriyeli işçilerin yanında yer aldığını beyan etti.

Heyetin İşçi Sendikaları Federasyonu’na bugün düzenlediği dayanışma ziyareti sırasında, Lübnan İşçi Konfederasyonu Başkanı Ğassan Ğusun; Suriye’nin maruz kaldığı saldırıların ulusal ve milli tutumlarını hedef aldığına işaret ederek son günlerde meydana gelen terör saldırıların, silahlı terör gruplarının iflas ettiklerinin en net kanıtı olduğunu dile getirdi.

Irak İşçi Sendikaları Federasyonu Başkanı Yardımcısı Kasım Hamad el-Hammud; Iraklı işçilerin Suriyeli işçilerle dayanışma içinde olduklarını ifade ederek bütün Arap işçilere Suriyeli kardeşlerinin yanında durma ve onları destekleme çağrısında bulundular.

Cezayir İşçi Birliğinde Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Salih Acabi; Suriye’nin maruz kaldığı komplo karşısında Suriyeli işçi ve halkın yanında yer almanın önemine işaret ederek Suriye’nin maruz kaldığı bütün vahşete rağmen bu krizi zaferle aşacağına inandığını kaydetti.

Öte yandan İşçi Sendikaları Federasyonu Başkanı Muhammed Şaban Azzuz; heyet üyelerine ülkede yaşanan olaylarla ilgili bir anlatım sunarak halkı ve güvenlik görevlilerini hedef alan terör saldırıları sonucu oluşan insani ve maddi hasar hakkında bilgi verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı