Genel

Arap Kurulu genel sekreterliği, İsrail uçaklarının Suriye’ye saldırısını kınadı

Arap Kurulu genel sekreterliği, İsrail uçaklarının dün Suriye hava sahasını ihlal etmesi ve Şam’a yakın Cemraya bölgesindeki Bilim Araştırmaları Merkezini hava saldırısıyla vurmasını kınayarak vahşi bir saldırı olarak niteledi.

Genel sekreterlik bugün yayınladığı basın bildirisinde, İsrail’in bu küstah saldırısını kınayarak, Arap devletine ve egemenliğine açık bir ihlal, BM misakı ve uluslararası kaidelere aykırı olduğunu, uluslararası anlaşma ve misaklarına, güvenlik konseyi ilgili kararlarına ihlal oluşturduğunu ifade etti.

Sekreterlik bildirisinde, uluslararası toplumu sorumluluklarını üstlenmeye ve İsrail’in Arap ülkelerine saldırma cüretinde bulunmasına bir sınır koymasını talep ederek, Uluslar arası toplumun geçmişte İsrail’in Suriye mevkilerine saldırmasına suskun kalmasının, içindeki durumları istismar ederek yeni bir saldırıda bulunmasına cesaretlendirdiğini söyledi.

Genel Sekreterlik, İsrail’in saldırı sonuçlarının bütün sorumluluğunu kendisine yüklenilmesi, Suriye’nin toprağı ve egemenliğini savunma hakkı ile bu saldırı sonucunda meydana gelen maddi ve manevi zararların karşılanması zorunluluğunu vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı