Genel

Arap Ligi’nin gözlemci heyeti görevini başarıyla yerine getirecektir

Arap Liginin Suriye’de durumları gözlemlemek için gönderdiği Arap Gözlemci Heyetinin çalışmalarını izleyen Kahire’deki operasyon odası başkanı Adnan İsa el-Hudayr; genel sekreterliğin heyeti daha çok Arap deneyimlerle pekiştirmeye devam ettiğini belirtti.

Dün yaptığı basın açıklamasında Hudayr; gözlemci heyetin yükümlendirildiği görevi başarıyla yerine getirmesi için Arap ülkelerin yeterli derecede olanak ve yeteneklere sahip olduklarını vurguladı.

Hudayr; yüksek performsta Arap deneyime sahip olduklarını kaydederek, temel yönelimin saha çalışmalarında üstün performansa sahip uzmanların seçilmesi yönünde olduğunu söyledi.

Suriye’de çalışmalarda bulunan Arap gözlemcilerin şu ana kadar 165’i bulduklarını açıklayan Hudayr; bu hafta sonunda bu sayının 200’e çıkacağını ekledi.

Hudayr gözlemcilerin sadece bir kaç gün saha çalışmalarında bulunacaklarını ifade ederek, sayılarının artmasıyla da daha fazla alanlara yayıldıklarını belirtti.

Operasyon odası başkanı Hudayr; gözlemci heyetin görevini başarılı bir şekilde yerine getirmesi amacıyla ona gerekli zamanı tanımanın önemine vurgu yaparak, bu ayın 19’undan sonraki çalışmaları Arap bakanlar komisyonunun kararlaştıracağını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı