Genel

Arap rejimleri ve Türkiye’nin işbirliği ile Suriye’ye saldırı planlanıyor

Almanya hükümetinin Ortadoğu işlerinden sorumlu müsteşarı ve Ortadoğu uzmanı Alman gazeteci Christoph Horstel batının BM misakı ve uluslararası tüm kanun-yasalar ve ilkelere aykırı bir şekilde Suriye’yi hedef aldığını belirtti.

Rusya Bugün Kanalına konuşan Horstel; batının bu süreç içinde Suriye’ye askeri müdahalede bulunma seçeneğinden söz ettiğine dikkat çekerek, batılı ülkelerin zaten yolsuz Arap rejimleri ve Türkiye’nin işbirliği ile masa altından illegal bir şekilde Suriye’ye askeri müdahalede bulunduklarını söyledi.

Horstel; Suriye’de bulunan terör gruplarına destek ve silah temininin tehlikesinden uyarıda bulunarak, aleni ve direk bir askeri müdahale için gizli planların hazırlandığına işaret etti.

Suriye’de Türk, Fransız, İngiliz ve Suudili ajanların yanı sıra nizami askerlerin sürü sürü tutuklandıklarını vurgu yapan Horstel; bunun oldukça kötü olduğunu belirtti.

Bir süre önce Tunus’ta düzenlenen sözde Suriye dostları konferansıyla alay eden Horstel; “Suriye’nin bunlar gibi dostları olmasıyla artık düşmanlara ihtiyacı kalmamaktadır…” ifadesini kullandı.

Horstel medya konusunda ise; Suriye’ye ilişkin yalanlarını arsızca sürdürmeye ve göz göre göre gerçekleri çarpıtmaya ısrarlı olduğunu belirterek, batılı medyanın olayları taraflı olarak aktardığını ve gerçek terör kurbanlarından söz etmediğine vurgu yaptı.

Rusya ve Çin’in Suriye’den yana tutumlarını desteklediğine işaret eden Horstel; Suriye ve halkını hedef alan plancıların masa altından şiddeti ve terörü desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

İstanbul meclisinin Tunus konferansının iddia ettiği ve üstlendiği gibi Suriye halkını temsil edip etmediğine ilişkin bir soruyu cevaplayan Horstel; “şüphesiz ki bu oldukça saçma fıkralardan biridir…” tabirini kulandı.

Horstel; Suriye’de görülen tüm bu oyunların daha önceden planlanmış ajandalar olduğunu ifade ederek İran, Irak ve Libya gibi ülkelerde uygulandığına dikkat çekti.

ABD istihbaratı ve ücretli medya kanallarının gergin ortamlar yarattıklarına işaret eden Horstel; medyanın dünya kamuoyunu aldattığını ve kandırdığını söyledi.

Horstel; durumları tarafsız ve objektif bir şekilde takip eden her gözlemcinin bu ajandaların Suriye’de başarılı olmayacağına kesinlikle inandığının altını çizdi.

Bir kısım batılı medya organlarının Suriye’deki gerçekler ve askeri müdahale seçeneğine ilişkin yayınladıkları raporlara işaret eden Horstel; Suriye muhalefeti arasındaki anlaşmazlıklar ve bölünmeliklere dikkat çekti.

Horstel; Suriye muhalefetinin silahlandırılması yönünde yapılan çağrıların oldukça saçma ve komik olduğunu ifade ederek, bu çağrıları yapanların olayların başından beri Suriye muhalefetine nitelik ve nicelik açısından akılları şok edecek silahlar temin ettiklerini söyledi.

Sözlerinin bitiminde Horstel; yalanları reddetmekle birlikte dünyadaki onurlu insanlar arasında uçurumların yaratılmasına izin vermemenin gereğine vurgu yaparak bunun hür insanların üstüne düşen bir sorumluluk olduğunu ifade etti.

Horstel; seviyesiz, zalim ve utanç verici politikalara karşı çıkmanın gereğini dile getirirken, ülkesinin Suriye’ye yönelik izlediği yanlış politikadan utanç duyduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu