GenelSuriye Dostları

Ariel Şaron’un ölümü Filistinliler arasında kutlandı

Sabra ve Şetilla kasabı olarak bilinen Siyonist rejim eski başbakanı Ariel Şaron’un ölüm haberi söz konusu iki kamptaki Filistinlileri sevindirdi.

İRNA’nın bildirdiğine göre Beyrut yakınlarında olan Sabra ve Şetilla kamplarında yaşayan Filistinliler dün Ariel Şaron’un ölüm haberi ardından bu tarihi anı iple çektiklerini, bu ölümün günümüz tağutları için ibret olması gerektiğini ifade ettiler.

Sabra ve Şetilla kampları sakinleri çeşitli tatlı ve limonatalar dağıtırken Filistin bayrağını taşıyarak katil siyonistin ölümü nedeni ile birbirilerini tebrik ettiler.

Bu arada Lübnan’ın kuzeyinde bulunan Trablus’taki el-Bedavi Filistinli mülteci kampında da insanlar cadde ve sokaklara dökülerek sevinç tezahüratlarında bulundukları bildirilmekte.

Lübnan’ın güneyinde Ayn-ul Havle kampında da dün Şaron’un ölüm haberinin yayılmasından dolayı sevinç gösterileri yapıldı.

Diğer taraftan Filistin İslami direniş hareketi HAMAS’ın üst düzey yetkililerinden Selah Berdavil de katil Şaron’un ölümünden mutlu olduğunu söyledi.

Sabra ve Şetilla katliamlarının asıl mimarı Siyonist rejim eski başbakanlarından Ariel Şaron dün 11 ocak 2014 tarihinde öldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı