Irak Gerçekleri

Asaib-i Ehl-i Hak Genel Sekreteri Kays el-Hazali yarın düzenlenecek gösterilerde Haşdi Şabi Güçleri’nin hazır ol durumuna geçmesini istedi

El-Nehreyn haber ajansının bildirdiğine göre Asaib-i Ehl-i Hak Genel Sekreteri Kays el-Hazali, Haşdi Şabi güçlerini Cuma günü düzenlenecek olan milyonluk protesto gösterisine katılmaya çağırdı.

Kays el-Hazali, Haşdi Şabi askerlerine hitaben yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Dünyaya mesaj vermek için Cuma günkü protesto gösterisine katılın. Dünyaya mesajınız; aşağılanmaya, zillete ve zulme karşı olduğunuz olacaktır.”

El-Hazali; “Trump’a mesajımız şu olacak: Irak’ta, Amerikan işgalini yenen millet ve direniş var.” açıklamasında bulundu.

Asaib-i Ehl-i Hak Genel Sekreteri, ABD’nin Irak’tan çıkması konusuna da değinerek şöyle dedi: “Ülkemiz şu anda işgal altında.”

Kays el-Hazali; “ABD, Irak parlamentosunun kararına karşı çıktı ve karşı çıkıyor ve Irak işgal altında. ABD’nin geri çekilmeye yönelik siyasi bir karara karşı çıkmakta ısrar etmesi halinde direniş güçleri buna hazır olması gerekiyor.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu