GenelIrak Gerçekleri

Asaibu Ahlul Hak lideri Şeyh Kays Hazali: Iraklı üç yetkilinin ABD istihbarat teşkilatı CIA ile bağlantısı olduğu kanıtlandı

Irak Esaib-i Ehli Hak Genel Sekreteri Şeyh Kays Hazali yaptığı konuşmada, Iraklı bazı yetkililerin CIA ile ilişkisi olduğunu açıkladı.

Şeyh Kays Hazali konuşmasında şu ifadelerde bulundu: ”General Kasım Süleymani’nin gönderdiği belgelere dayanarak, Iraklı üç yetkilinin ABD İstihbarat Teşkilatı CIA ile bağlantısı olduğu kanıtlandı.

Bu üç yetkiliden birinin bir teşkilatı var ve aynı zamanda bir medya grubunda da faaliyet gösteriyor. Bu kişi, keskin nişancıların protestocuları hedef almasını kolaylaştırdı.
Bahsi geçen bu kişinin CIA için çalıştığına dair belge ve kanıtlar ele geçirdik.’

Kays Hazali konuşmasının başka bir bölümünde Amerika’nın Mukteda es-Sadr’a suikast düzenleme planı olduğunu açıkladı ve şunları söyledi: ‘Amerika, Esaib-i Ehli Hak’ı bu suikastı gerçekleştirmekle suçlamak istiyordu.’

Esaib-i Ehli Hak Hareketi Genel Sekreteri ayrıca, protestocuların hükumetin görevlerini yerine getirmesi için baskı uygulamak adına meydanlarda bulunmasını önemli olarak nitelendirdi ve gazetecilerin halkın taleplerini çarpıtmaya çalıştığının inkar edilemez olduğunu belirtti.

Hazali aynı zamanda Irak Başbakanı Muhammed Tevfik Alavi’nin Haşdi Şabi hakkında ve yabancı kuvvetlerin Irak’tan çıkarılması konusunda şeffaf bir tutum sergilemesini istedi.

Esaib-i Ehli Hak Hareketi Genel Sekreteri ayrıca, Çin ve Bağdat arasında imzalanan stratejik anlaşmayı destekleyerek, Amerika’nın her zaman bu anlaşmayı başarısız kılmaya çalıştığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu