GenelSuriye DostlarıSuriye Düşmanları

Atsayun cezaevi tutsakları sadist muamelelerden şikâyetçi oldular

Atsayun zindanında tutulan Filistinli tutsaklar hava şartlarının kötüleştiği ve soğukların arttığı son günlerde son derece sadistçe muamelelere maruz kaldıklarını dile getirdiler.

İşgalcilerin kötü hava şartlarından, içlerindeki kin ve nefret duygularını ortaya koymak ve Filistinli tutsaklara işkence etmek için yararlandıkları ifade edildi.

Adı geçen zindanı bugün (11 Ocak Cuma) sabah ziyaret eden Avukat Jaklin Kerrace tutsakların soğuk hava şartlarında çok kötü ortamlarda tutulduklarını ve işkenceye maruz kaldıklarını dile getirdi. Avukatın verdiği bilgiye göre cezaevi yönetimi sayım esnasında tutsakları çok soğuk şartlarda ıslak hatta yağmur sularıyla dolmuş yerlere zorla oturtuyor. Herhangi bir tedbir alınmaması sebebiyle yağmur suları odalarına girerek bütün elbiselerini, yataklarını ve örtülerini ıslatmış.

Tutsakların Avukat Kerrace’ye verdiği bilgilere göre cezaevi yönetimi kendilerini havanın çok soğuk olduğu ortamda bekletiyor. Cezaevinin bir banyosu ve buranın da kapanmayan penceresi var. Bu pencereden yağmur suları içeri giriyor ve tutsaklar da burada banyo yapmaya zorlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu