GenelSuriye Dostları

Ayetullah Ahmed Cenneti:Suriye halkı ve hükümeti yakın gelecekte zafere kavuşacaklar

İslami iran’ın başkenti Tahran’da bu hafta Cuma namazı, Ayetullah Ahmed Cenneti’nin imametinde eda olundu. Tahran Cuma hatibi Ayetullah Ahmed Cenneti, İran halkı ve yetkililerinin, düşmanların tehdit ve yaptırımlarını etkisiz hale getirmek için çalışmalar yaptığını söyledi.

Tahran Cuma hatibi hutbesinde, ABD başkanlığındaki batılı ülkelerin İran islam cumhuriyetine 33 yıldır, tek yanlı yaptırım ve tehdit siyasetleri izlediklerini hatırlatarak, ” düşmanlar, 33 yıl önce de, iran’a yaptırım uyguluyordu. Bu yaptırımlar yeni bir durum değildir” diye konuştu.

Düşmanların yaptırım ve tehditlerinin İran halkının, islam cumhuriyetini koruma ve destekleme iradesini kırmayacağını da belirten Tahran Cuma hatibi Ahmet Cenneti, “iran halkı, inkılabçı yolunu sürdürüyor. Ve İran halkı ve yetkilileri büyük bir kararlılıkla, dikkatli ve uyanık bir şekilde tehditleri, yaptırımları iran’ın kalkınma ve ilerlemesi için fırsata dönüştürmektedir” hatırlatmasında bulundu.

Tahran Cuma hatibi Ahmet Cenneti suriye krizine işaretle de, “ABD, ingiltere, Suudi Arabistan, Katar ve Türkiye’nin desteklediği teröristler bu gün Suriye halkını katliam ediyor. Teröristlere para ve silah vererek, suriye’de kanlı eylemler yaptırılıyor. Batılı ülkeler ve bölgedeki destekçileri, suriye halkı ve hükümetine karşı, siyonist rejimin hedefleri doğrultusunda siyasetler yürütüyorlar. Çünkü, Beşer Esad hükümeti, israil ile işbirliği yapmaktan kaçınıyor diye konuştu.

Tahran Cuma hatibi Ayetullah Ahmed Cenneti, “suriye halkı ve hükümetinin batılı ülkelerin desteğindeki teröristlere karşı zafer kazanacaklarını hatırlatarak, Suriye halkı ve hükümeti, yakın gelecekte zafere kavuşacaklar” dedi.

Ayetullah Ahmed Cenneti hutbesinde, “Amerika’daki başkanlık seçimlerine temasla da, Bu seçimlere halkın katılımı sağlamak amacıyla milyarlarca dolar harcanıyor. Buna rağmen halkın seçimlere katılım oldukça düşük oluyor” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu