GenelSuriye Dostları

Ayetullah Ali Sistani’nin oğlu da IŞİD’e karşı cepheye koştu

IŞİD’e karşı savaşmak için yazılan gönüllülerin sayısı 2.5 milyona ulaşmışken, “el-Katib” haber ajansı Irak emniyet güçlerinden bir yetkiliye dayandırdığı haberinde, Ayetullah Sistani’nin oğlu “Seyyid Muhammed Bakır Sistani”nin Samarra’da türbeleri koruyan gönüllü halka katıldığını bildirdi.

Seyyid Muhammed Bakır Sistani, iki gün önce yanındaki bir gurupla beraber Samarra’daki İmamların türbesini savunan emniyet güçlerine katıldı.

Yanındaki gurubun 500 kişi olduğu belirtilen haberde, bunun Samarra’da bulunan hem emniyet güçlerine, hem gönüllü savaşçılara büyük moral verdiğini bildirdiler.

Orduya katılan gönüllü halk birliği komutanı “Ebu Cahit el-Rukkabi” yaptığı açıklamada, Ayetullah Sistani’nin Iraklıların ülkelerini ve mukaddesatı savunmaları fetvasından sonra, şu ana kadar 2.5 milyon kişinin Irak ordusuna katılmak için başvurduğunu bildirdi.

Orduya katılanların ordunun kontrolü dışında herhangi bir oluşuma katılmaması gerektiğini, şu ana kadar da tüm gönüllülerin Irak ordusunun kontrolünde savaş bölgelerine gönderildiklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu