FilistinSuriye Dostları

Ayetullah Arafi: Kudüs’ün hürriyeti için çalışmak İslam ülkelerinin bir görevidir

İran İlmi Havzaları ve Uluslararası Kudüs Konferansı Başkanı Ayetullah Alirıza Arafi, Kudüs’ü hürriyetine kavuşturulması için çalışmanın şer’i bir görev olduğunu söyledi.

Video Konferans yöntemiyle düzenlenen Birinci Uluslararası Kudüs Konferansında konuşan Ayetullah Arafi, tüm İslam dünyasından ırkçı İsrail ile ilişkilerin normalleşmesini kabullenmemelerini isteyerek, Siyonist rejim ile türlü bahanelerle gerçekleşmek istenilen kültürel ve medya işbirliğinden kaçınmalarını istedi.

Amerika ve Siyonist İsrail ile mücadele cephesinde İran olduğunu ifade eden Ayetullah Arafi, İslam topraklarının son karışının kurtarılmasına kadar direnişe desteğin devam edeceğini söyledi.

Video Konferans yöntemiyle düzenlenen Birinci Uluslararası Kudüs Konferansına 18 ülkeden konuşmacılar katıldı. Dün başlayan konferans bugün de devam edecek.

Bahreyn İslami Hareket lideri Şeyh İsa Kasım da, terör rejimi İsrail ile İslam ülkeleri arasında ilişkilerin normalleşmesini kınayarak, bu durumun Filistin davası ve Kudüs ülküsüne ihanet olacağını söyledi.

İran taklid merci alimlerden Ayetullah Hüseyin Nuri Hemedani de, İslam dünyasının en önemli meselesinin Kudüs ve Filistin davası olduğunu belirterek, sahte siyonist İsrail rejiminin varlığının bölge ve dünya güvenliği için bir tehdit olduğunu ve bu rejimin siyonist varlığının son bulması ve bu kanser tümörünün bölgeden atılması gerektiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu