Suriye Dostları

Ayetullah Cenneti: ABD hükümetlerinin karneleri insanlık cinayetleriyle doludur

İran Anayasayı Koruma Şurası sekreteri Ayetullah Ahmed Cenneti, Amerika’da ırkçılık karşıtı gösterilere işaretle, ‘ABD’nin çeşitli hükümetlerinin karneleri insanlık aleyhindeki sayısız cinayetlerle doludur. ABD yönetimi, bu cinayetlerde din, ırk ve milliyet ayrımı da yapmamıştır’ dedi.

Ayetullah Ahmed Cenneti, dün yaptığı açıklamada, Washington yönetiminin ırkçı siyasetlerine karşı Amerika ve dünyada genelinde ABD hedeflerine yönelik yapılan protesto gösterilerinin, aslında bütün dünya halkına, ‘Amerika’nın çöküş sürecinin başladığını gösterdiğini’ söyledi.

Amerikan yönetimlerinin İran halkı ve hükümetlerine karşı geçmişten gelen düşmanlığa da temas eden Ahmed Cenneti, geçen onlarca yılda, Amerikan hükümetlerinin başta taahhütlerine bağlı kalmaması olmak üzere çeşitli düşmanlıklarının görüldüğünü, ama İran İslam inkılabı rehberinin dirayeti ve İran halkının direnişi sayesinde Amerika’nın İran aleyhindeki bütün siyasetlerinin yenilgiye uğradığını söyledi.

Ayetullah Cenneti, İran’da İslam inkılabının zaferinden sonra halkın, ‘Amerika’ya ölüm!’ sloganının İran milletinin bağımsızlığı ve izzetinin bir göstergesi olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu