Genel

Ayetullah Cenneti: Bölgede direniş sonuca ulaşmıştır

Bilgeler Meclisi Başkanı Ayetullah Ahmet Cenneti, bugün direniş İsrail ve Amerika rejimlerini bölgede dize getirdiğini, direniş sadece İran’da değil, tüm bölgede sonuca ulaştığını belirtti.

Salı günü Bilgeler Meclisi’nin beşinci döneminde düzenlediği yedinci zirvesinin açılış töreninde konuşan Ayetullah Cenneti, Yemen silahlı kuvvetlerinin S. Arabistan’ın Aramco petrol tesislerini vurması bölgede direnişin gücünü gözler önüne serdiğini kaydetti.

Filistin İslami direniş hareketi Hamas da direnişin bir başka meyvesi olduğunu kaydeden Ayetullah Cenneti, bugün Hamas hareketi siyonist rejim karşısında dimdik ayakta durduğunu ve zillete asla boyun eğmediğini ifade etti.

Bilgeler Meclisi Başkanı Ayetullah Cenneti ayrıca İran milletinin düşman kumpaslarına karşı direnişi kırk yaşına bastığını belirterek, düşmanların İran’a dayattığı yaptırımlar da İran İslam Cumhuriyeti’nin ilerlemesi için iyi bir fırsata dönüştüğünü vurguladı.

Hüseyni Erbain -s- etkinliklerine de işaret eden Ayetullah Cenneti, Erbain yürüyüşü İslam’ın azametini gözler önüne seren ve küresel istikbar bu hareketin karşısında hiç bir şey yapamayan halkçı bir hareket olduğunu belirtti.

İranlı ve Iraklı güvenlik güçlerin Erbain yürüyüşü sırasında güvenliği temin etmelerinden dolayı teşekkür eden Bilgeler Meclisi Başkanı Ayetullah Cenneti, Erbain yürüyüşü düşmanlara bölge milletleri sorunlara karşı direnişe devam edecekleri yönünde önemli bir mesaj olduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu