Genel

Ayetullah Hemedani Yüzyılın Anlaşması’na tepkili

İran’ın taklid merci ve İslam alimlerinden Ayetullah Hüseyin Nuri Hemedani, başta İslam alimleri olmak üzere Müslümanlardan Filistin ülküsünü yok etmeye yönelik yeni komplo ve planlara karşı çıkmalarını istedi.

Ayetullah Nuri Hemedani, dün İslam düşmanlarının Müslümanlar aleyhinde çeşitli ve yeni oyunlar sergilediklerini ve bu doğrultuda Filistin’i parçalama ve tamamen işgal etmeye dair yeni Yüzyılın Planları gibi oyunları ve senaryolarının olduğuna dikkat çekerek, Müslümanların birlik ve beraberliklerini koruyup, bu gibi planlara ve oyunlara karşı ortak mücadele etmeleri gerektiğini söyledi.

Ayetullah Hemedani, İslam alimlerinin üzerine çok önemli görevlerin düştüğünü belirterek, İslam dininde hiç bir kesimin sorumluluğunun alimler kadar ağır olmadığını söyledi.

Ayetullah Hemedani, Müslümanlar arasında fitne çıkarmaya dayalı çalışmaların her zaman İslam düşmanlarının gündemi olduğunu belirterek, düşmanın oyununun ancak Müslümanların vahdetiyle bozulacağını söyledi.

Bilindiği gibi ABD başkanı Trump’ın Kudüs’ü tamamen terör rejimi İsrail’e devreden sözde ‘Yüzyılın Anlaşması’nın açıklanmasının ardından başta özerk Filistin yönetimi olmak üzere direniş grupları, Filistin halkı ve İslam dünyası bu anlaşmaya sert tepki gösterdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı