GenelSuriye Dostları

Ayetullah Kaşani: Komplolar konusunda uyanık olunmalı

Tahran Cuma namazı hatibi, uluslararası toplumun Budistler tarafından Myanmarlı müslümanlara yönelik yapılan katliam ve zulme işaret ederek, İslami uyanış hareketlerine yönelik hile ve komploları konusunda da uyanık olunması çağrısında bulundu.

Mehr haber ajansının bildirdiğine göre Tahran’da bu hafta Cuma namazını kıldıran Ayetullah Muhammed İmami Kaşani, başta Myanmar olmak üzere dünyanın dört bir yerinde müslümanlara yönelik zulüm ve cinayetler konusunda uluslar arası toplumun sessiz kalmasını kınarken, bu cinayetlerin, dünya emperyalizminin İslam’la olan düşmanlığı çerçevesinde programlandığını söyledi.

Ayetullah Kaşani, düşmanların bölgede İslami uyanış hareketlerine yönelik hile ve komploları konusunda da uyanık olunması çağrısında bulunurken özellikle Mısır ve Bahreyn’de İslami uyanışın tam olarak hedeflerine ulaşmasını temenni etti.

Tahran Cuma namazı hatibi, düşmanların bölgede İslam’a darbe indirmek için çok kapsamlı oyun sergilediklerini kaydederek müslümanları düşmanların bu komplolarını dikkate alarak hareket etmeye davet etti.

Ayetullah Kaşani, Suriye meselesine de temasla, yabancıların Suriye’ye yönelik müdahalelerini kınadı ve Suriye halkı ile devletinin dış güçlerin bu ülke aleyhindeki oyunlarını bozmaları ve kendi sorunlarını halletmeleri temennisini dile getirdi.

Dünya emperyalizminin İran halkı ve İran İslam cumhuriyetine darbe indirmeye yönelik çabalarına da temas eden Tahran Cuma namazı imamı, düşmanların komplolarını etkisiz hale getirmek için İslam inkılabı rehberinin gösterdiği yolun takip edilmesine vurgu yaptı.

Tahran Cuma namazı imamı, Ramazan ayının ve oruç tutmanın zahiri ve batini etkilerine de temasla, zahiri olarak oruç tutmanın sorunlar, gelişmeler ve beklenmeyen hadiseler karşısında bir temrin olduğunu zira en iyi temrinin sorunlar karşısında sabır olduğunu söyledi.

Tahran Cuma namazı hatibi, Ramazan ayını, gerçekte Kur’an ayı olarak nitelerken ilahi kitapta belirtildiği gibi Ramazan ayında bütün güzelliklerin insanın gönlünde ve bedeninde olması için çaba göstermek gerektiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı