GenelIrak GerçekleriSuriye Dostları

Ayetullah Mekarim Şirazi Irak ve Suriye’de sivillere yönelik cinayetleri kınadı

İran’ın büyük taklid mercilerinden Ayetullah Mekarim Şirazi, dünyada bütün dinlerin ileri gelenlerinden Irak ve Suriye’de insanlık düşmanlarının cinayetlerini yüksek sesle kınamalarını istedi.

Ayetullah Şirazi, Tahran’ın güneyinde yer alan Kum kentinde, İtalya Salizyana üniversitesi rektör yardımcısı Kufe Le ile görüşmesinde, Vatikan’ın Irak’ta Hıristiyanlar aleyhindeki cinayeti kınadıklarını İslam alimlerinin de sözkonusu cinayetleri kınadıklarını zira İslam alimleri açısından insanlara yönelik her türlü cinayetin, dinine bakılmaksızın kınanması gerektiğini belirterek, ”Siz de müslümanlar aleyhindeki cinayetleri kınamalısınız” dedi.

Ayetullah Mekarim Şirazi, açıklamasının ayrı bir yerinde ise dünyada ahlaki fesada değinerek, ilahi dinlerin buna karşı birlikte hareket etmesi halinde önemli bir sonuç alacağını söyledi.

Taklid Mercii Ayetullah Mekarim Şirazi, bölgede IŞİD gibi tekfirci grupların tehlikelerine de temasla, bütün İslam alimlerinin tekfirci terör gruplarının Müslümanlıkla ilişkilerinin olmadığı konusunda hemfikir olduğunu ve bunların İslam dairesinin dışında olduklarını zira İslam’ın barış, muhabbet ve rahmet dini olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu