FilistinGenelSuriye Dostları

Ayetullah Mekarim Şirazi: İsrail cinayetlerine itirazlar devam etsin

İslam âlemi taklit mercilerinden Ayetullah Mekarim Şirazi Kum kentinde yaptığı açıklamada, siyonist rejim cinayetlerinin her geçen gün müslüman milletlerin daha fazla öfke ve nefreti ile karşılaşacağını söyledi.
Ayetullah Mekarim Şirazi bu bağlamda yayınladığı bildiride, günümüzde işgalci ve saldırgan Siyonist rejim karşıtı dünyada bir coşkunun yaşandığını, başta Amerika olmak üzere israil destekçileri ve bazı Arap ülke liderlerinin ölüm sessizliğine rağmen, halk itirazlarının yoğun bir şekilde yaşandığını, dünya müslümanları ve özgürlükçülerin gazze’nin masum halkı ve özellikle de çocukların katliam edilmesini şiddetle kınadıklarını söyledi.
Söz konusu bildiride ayetullah Mekarim Şirazi, yaşanan vahşi saldırının israil’in mahiyeti ve destekçileri, özellikle amerika’nın hedeflerini açıkça ortaya koyduğunu ve onlar için kara bir leke sayıldğını söyledi.
Ayetullah Mekarim Şirazi bildirinin sonunda, siyonist rejim cinayetlerine karşı iran halkı ve tüm müslümanlar ve dünya özgürlükçüleri itirazlarının devam etmesinin gerekli olduğunu vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı