GenelSuriye Dostları

Ayetullah Nuri Hamedani: ABD’nin büyükelçilikleri birer şeytanlık yuvasıdır

İran’ın tanınmış İslam alimi Ayetullah Nuri Hamedani “ABD’nin dünyanın her tarafındaki Büyükelçilikleri birer Şeytanlık ve casusluk yuvası niteliğinde” dedi.

Tanınmış alim Ayetullah Hüseyin Nuri Hamedani dün akşamüstü Erdebil kentinde Silahlı Kuvvetler Komutanlarından oluşan bir grup arasında yaptığı konuşmasında, 4 Kasım İstikbarla Mücadele Günü’nü saygıyla anarak “Bugün, İmam Humeyni-ks- Çizgisi Taraftarı öğrencilerin fedakarlığın doruğunda ABD’nin Tahran’daki casusluk yuvasına saldırıp orayı ele geçirdikleri ve tam iktidar ve izzetle ABD’yle istikbar sisteminin mahiyetini ortaya çıkardıkları o şerefli günün yıl dönümüdür” dedi.

Ayetullah Nuri Hamedani daha sonra, İran’ın çağdaş tarihinde bu hareketin emsalsız ve kalıcı bir vaka olduğu ve daima İslami İran’ın izzet ve gurur kaynağı olarak kalacağının altını çizerek “İran İslam Cumhuriyetinin gerçek düşmanları bugün öğrenciler ve bilinçli kuşağımızın inkılapçı hareketleri yüzünden çok öfkeliler. Bunun için de İran karşıtı yersiz ve çirkin girişimlerle ellerinden geldiğince bu öfkelerini göstermeye çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

Ayetullah Nuri Hamedani konuşmasının devamında Velayet-i Fakih’e bağlılığı, İran halkının bütün sahnelerde elde ettiği gerçek zafer ve izzetin sırrı olarak tanımlayıp “ABD, kendi mahiyetini artık bütün ülkelere göstermiş durumunda. Nitekim bu ülkenin son casusluk girişimleri ve Avrupalı yetkilileri gizlice dinlediğinin ifşa edilmesi ABD’nin asla güvenilecek ve itina edilecek bir ülke olmadığı gereğini ortaya çıkardı. Yani denebilir ki, ABD’nin dünyanın her tarafındaki Büyükelçilikleri birer Şeytanlık ve casusluk yuvası niteliğindeler” diye ilave etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu