GenelSuriye Dostları

Ayetullah Nuri Hemedani: Cihadi gücün korunması Müslümanların iktidarının asli ilkesidir

Kum İslami İlimler merkezi taklid merciilerinden Ayetullah Hüseyin Nuri Hemedani, cihadi gücün korunmasının Müslümanların gücünün asli ve en önemli unsurlarından olduğunu söyledi.

Ayetullah Hemedani, dün İran’ın merkezinde yer alan Yezd kenti üniversitesi mensuplarına hitaben yaptığı konuşmada, iman ve itikad, ilim ve teknoloji ve araştırma, birlik ve beraberlik, tefrikadan uzak durmak ve Velayet takipçiliğini Müslümanların üstünlüğü için en önemli unsurlar olarak niteledi.

Ayetullah Hemedani, onur, azamet ve gücün korunması, düşmanlarla dostluktan kaçınma ve onlara ilgi duyulmaması gerektiği yönünde çaba gösterilmesi gerektiğini bildirirken, zira düşmanların hiçbir zaman Müslümanların hayrını ve salahını istemediğini söyledi.

İran’ın taklid mercii İslam alimlerinden Ayetullah Hüseyin Nuri Hemedani, İmam Humeyni’nin liderliğinde zafere kavuşan İslam inkılabının İslam’ın ve ilahi değerlerin ihyasına ve yayılmasına vesile olduğunu belirterek, inkılabın yüce ülküleri ve dini değerlerin hakimiyeti ve yayılması için çok ciddi çaba göstermek gerektiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu