Suriye Dostları

Ayetullah Nuri Hemedani, Müslümanlarının Katliamından Dolayı Hindistan’a tepki gösterdi

İran’ın büyük dini taklit mercilerinden Ayetullah Hüseyin Nuri Hemedani Hindistan Müslümanlarının radikal Hindular tarafından katliam edilmesini kınadı.

İRİB’in bildirdiğine göre Ayetullah Hüseyin Nuri Hemedani şöyle bir mesaj yayımladı: ”   Maalesef Hindistan Müslümanlarının katliamı esef verici ve acı verici bir cinayet olup  uluslararası medyanın sessizliği karşısında gerçekleştirilmektedir. “

Ayetullah Nuri Hedemani  islami ülkeler liderleri ve insan hakları kurum ve kuruluşlarının sadece bu cinayete seyirci kaldıklarına değinerek  Hindistan hükümetinin bir an önce emperyalizm ve kolonyalizm ile mücadelede gerekenleri yapması umudu ile  bu sorunu çözmesini  dileyip bu ülkenin Müslümanlarının geçenlerde olduğu gibi özgür bir şekilde hayatlarını sürdürmesini istedi. “

Buna paralel olarak radikal Hindular  Müslümanlara saldırarak Yeni Delhi’nin Kuzey Doğusundaki camileri yıkıp  Müslüman mahallelerini benzinli bombalar ile hedef aldılar.

Hintli makamların bildirdiğine göre  son bir hafta çatışmalarında yaklaşık 50 kişi hayatını kaybetmiş ve 300’ü aşkın kişi de yaralanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu