GenelYemen Gerçekleri

Ayetullah Rafsancani: Saldırganlar, Yemen bataklığına saplanacaklar

Nizam Maslahatını Belirleme Konseyi Başkanı Ayetullah Haşimi Rafsancani, Yemen’in bu ülkeye saldıranlar için bataklık olacağını belirtti.

Ayetullah Ekber Haşimi Rafsancani bugün Konseyin toplantısında yaptığı açıklamada, Yemen krizi, Suudi Arabistan’ın bu ülkeye saldırısı ve Şii-Sünni arasında mezhepsel analaşmazlıkların körüklenmesini, oldukça tehlikeli olarak niteleyerek, bu durumun, bölgede daha fazla kan akmasına ve savaşa kapı aralayabileceğini belirtti.

Ayetullah Haşimi Rafsancani, düşmanların, Yemen başta olmak üzere bölgede Şia korkusunu telkin etmeye çalıştığına temasla, Suudi Arabistan’ın birkaç Arap ülkesiyle birlikte, Yemen’e saldırı düzenlemesini ciddi ve stratejik bir hata olarak niteledi.

Nizam Maslahatını Belirleme Konseyi Başkanı, bu ülkelerdeki akıllı insanlarından, yeni iş başına gelenlerin yaktığı ateşin sürmesine bir an önce mani olmalarını ve Yemen’e saldırıları durdurmalarını istedi.

Ayetullah Haşimi Rafsancani, Lozan Bildirisine ve İslam İnkılabı Rehberi’nin son konuşmasına temasla, İslam İnkılabı Rehberi’nin nükleer müzakereler hakkındaki sözlerinin müzakerelerin çerçevesini belirlediğini ifade etti, genel hatlarını geride bırakan İranlı müzakerecilerin, ayrıntılar konusunda, daha titiz ve uyanık olarak, ayrıntıları, İslam nizamı ve halkının nükleer hakkı ve izzetini koruyacak şekilde hazırlamalarını istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu