GenelSuriye Dostları

Ayetullah Tashiri: İslami Uyanış, Rahmetli İmam Humeyni’nin en büyük hedefiydi

İslam İnkılabı Rehberi’nin üst düzey danışmanı, İslami uyanışın İran İslam cumhuriyeti kurucusu Rahmetli İmam Humeyni’nin, Müslümanlar arasında vahdet oluşturmak için en büyük hedefi olduğunu söyledi.

İran Muhabirinin bildirdiğine göre Tahran’da kendi kişiliğiyle ilgili düzenlenen uluslar arası bir panelde konuşan İslam İnkılabı Rehberi’nin üst düzey danışmanı Ayetullah Tashiri, rahmetli imam Humeyni’nin zulüm, adaletsizlik ve haksızlığın dolu olduğu bir dünyada İslami uyanış çizgilerini belirlediğini hatırlatarak, rahmetli İmam Humeyni’nin tüm amacının İslam ümmetini vahdet yoluyla yeniden İslam’a kazandırmak olduğunu söyledi.

Bölgemizde büyük bir İslami uyanış ve dirilişin yaşanmakta olduğunu belirten Ayetullah Tashiri, bu İslami uyanışın İslam İnkılabının en büyük ve önemli semerelerinden olduğunu hatırlattı.

Ayetullah Tashiri, Müslümanların bugün de İslam İnkılabının İslam ümmetinin hidayeti doğrultusundaki çaba ve girişimlerini yerinde idrak etmeleri gerektiğini, zira Müslümanların saadet yolunun İmam Hamanei’ye itaatte olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı