GenelSuriye Dostları

Ayetullah Zencani: Tekfircileri güçlendirecek her iş haramdır

Tekfircileri güçlendiren her türlü tefrikacı yaklaşım kesinlikle haramdır.

Ayetullah Şübeyri Zencani, Irak’taki son gelişmelere ilişkin yayımladığı mesajında tekfirci güruhların, bazı nadan ve mutaassıp kişilerin davranışlarının mahsulü olduğuna dikkat çekti ve ekledi: Tekfircileri güçlendiren her türlü tefrikacı yaklaşım kesinlikle haramdır.

Ayetullah Şübeyri Zencani mesajında âlicenap Irak milletinden merceiyet makamının irşat ve yönlendirmeleri doğrultusundaki yöntemlerle tekfirci güruhlara karşı mücadele etmelerini istedi.

Terör güruhların insancıl olmayan yöntemlerle aslında dünya kamuoyunda İslam dinini şiddet yanlısı bir din olarak göstermeyi hedeflediklerini kaydeden Ayetullah Zencani şu tespitte bulundu: Bu güruhların tevhid sloganları atarak işledikleri cinayetler tevhid dininin yayılmasını engellemek amacına hizmet etmektedir.

İşte Ayetullah Şübeyri Zencani’nin Irak’taki son gelişmelerin ardından yayımladığı mesajın tam metni:

Rahman ve Rahim olan Allah’ın Adıyla

“وَ سَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنقَلَبٍ يَنقَلِبُونَ” “Zulmedenler, hangi akıbete uğrayacaklarını yakında bilecekler.”

Bu günlerde Irak’ın aziz halkına yönelik korkunç ve vahşi saldırılar her insanın kalbine derin bir acı vermektedir. Teröristler ve tekfirci güruhlarca yapılan bu insanlık dışı saldırılar hiçbir İslami ve dini kıstasla, hatta hiçbir insani ölçütle örtüşmemektedir.

Bu tekfirci güruhların oluşumu hiç kuşkusuz bazı nadan ve mutaassıp kimselerin davranışlarının mahsulüdür. Bu tekfirciler en vahşi cinayetleri ve şiddet olaylarını tevhidin şiarı olan “la ilahe illallah” bayrağı altında işlemekte, böylece İslam dininin rahmani ve şefkat dolu simasını şiddet yanlısı olarak sahneye koyarak tevhid dininin yayılmasına engel olmaktadırlar.

Bugün Irak halkına ve Şiisi-Sünnisiyle tüm Müslümanlara tam manasıyla uyanık olmaları, vahdet ve dayanışma içinde bulunmaları ve merceiyet makamının yönlendirmeleri doğrultusundaki yöntemlerle bu güruhlara karşı mücadele etmeleri, her türlü ihtilaf ve tefrikacılıktan kaçınmaları farzdır.

Tekfircilerin güçlenmesine sebep olacak her türlü hareket kesinlikle haramdır. Bu güruhlara karşı mücadele yolunda adım atan herkes Allah katında mükâfatlandırılacaktır. İlahi zafer bu yolda sebat gösterenler için muhakkaktır.

والعاقبة للمتّقین Sonuç takvalı olanlarındır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu