GenelIrak Gerçekleri

Bağdat ve İnterpol, Tarık Haşimi’nin yakalanması meselesini görüşüyor

Irak hükümeti, terör eylemlerinde bulunmakla suçlanarak yargılanan ve ardından birkaç kez ölüme mahkum edilen Tarık Haşimi’nin yakalanması için İnterpol ile görüşmeleri başlatmıştır.

En-Nahil haber ajansının bugün verdiği habere göre şu anda Türkiye’de Ankara hükümetinin himayesi altında Irak’a karşı komplo girişimlerini sürdürmekte olan firari Tarık Haşimi’nin yakalanarak Irak’a teslim edilmesi için Bağdat’la İnterpol yetkilileri arasında görüşmeler sürdürülmektedir.

Arap Birliği Suçlarla Mücadele ofisi başkanı Mehdi Hadi el-Fakiki’den naklen en Nahil’in bildirdiğine göre, Irak hükümeti, Haşimi hakkında tehlikeli suçlularla ilgili olan kırmızı bülten çıkartılmasına çalışıyor.

El-Fakiki, Haşimi’nin son dönemde Türk vatandaşlığını aldığını ve hakkında interpol kırmızı bülteninin çıkartılması durumunda tüm ülkelerin bu konuda gerekli işbirliğinde bulunmakla mükellef olduğunu bildirdi.

Bir Yorum

  1. Irak halkinin katili Tarik Hasimiyi koruyanlara lanet olsun yaptiklari suclarin bedelini elbet bir gün verirler,bu dünyada olmasada ahirette verirler.
    Tarik Hasimi ISID,denen tekfiri canilerin koruyucusu ve hamisidir,onlarin yardimiyla Irak halkina yeniden tam donanimli Abd yardimiyla basa gelme hevesindedir.Irak merkezi hükümeti terör belasini bitirse bu badireyi atlatacak Tarik Hasimi gibi karanlik odaklarin adamini Iraga koymayacaktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu