GenelSuriye Dostları

Bağlantısız ülkeler zirvesinde, Suriye’ye yönelik terörü destekleyen ülkelere karşı yumuşak tutumların alınmaması gereklidir

İran Silahlı Kuvvetler Genel Kurmayının Enformasyon işlerinden sorumlu yardımcısı Mesut Cezayiri; Suriye’nin direnişin kımızı çizgisi olduğunu belirterek, ipuçlarının Suriye’nin zaferine işaret ettiğini ifade etti.

İranlı Mahr Haber Ajansına bugün yaptığı açıklamalarında Cezayiri; Suriye davasının oldukça büyük bir önem taşıdığını belirterek, direnişin kırmızı çizgisini teşkil ettiğini söyledi. Cezayiri; dolayısıyla bu davada yapılacak herhangi bir müzakerenin direnişin yanı sıra, teröristler, hükümetler, sistemler ve bunların işbirlikçileri tarafından hırçın saldırılara maruz kalan Suriye halkının çıkarları doğrultusunda olması gereğine vurgu yaptı.

Cezayiri; batının gerici müttefikleri ve bazı bölge ülkeleriyle işbirliği içinde Suriye’ye yönelik yürüttükleri psikolojik savaşta onların zafer sağladıklarını yansıtsa da gerçekte ipuçlarının asıl zafer sahibinin Suriye yönetimi ve halkı olduğuna işaret ettiğine dikkat çekti.

ABD, Siyonizm ve bölgedeki gericiliğin yalanlarını deşifre çağrısında bulunan Cezayiri; Tahran’da düzenlenecek bağlantısız ülkeler zirvesinde Suriye’ye yönelik terörü destekleyen ülkelere karşı yumuşak tutumların alınmaması gereğine işaret etti.

Cezayiri; Suriye’ye yönelik terörü destekleyen ülkelerin terör, yıkım, öldürme ve sabotaj eylemlerinin sorumluluklarını üstlenmeleri gerektiğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu