GenelSuriye Düşmanları

Bahreyn ve Türkiye’nin Şeyh İsa Kasım’ın sürgünü üzerinde anlaştığı iddia ediliyor

Bir Arap haber kaynağına göre Bahreyn Kralı büyük dini Lider Şeyh İsa Kasım’ın Türkiye’ye sürgüne gönderilmesi üzerinde Recep Tayyip Erdoğan’la anlaşmıştır.
Panorama Al Şarkol Avsat’ın haberine göre, Bahreyn’in Al Halife rejiminin Şeyh İsa Kasım’ın vatandaşlığını kaldırıp onu sürgüne göndermeye yönelik yaptığı planları, Bahreyn halkının kefen giyip sokakalara dökülmesine yol açtı.
Buna göre, Bahreyn Kralı, Şeyhi göndermek için ekonomik ve siyasi olanaklardan yoksun olan bir Müslüman ülke arayışında, böylece Şeyh İsa Kasım’ı kolaylıkla kontrol edeceğini düşünüyor.
Bu haber kaynağına göre, İran ve direniş destekleyicisi ülkelerin bu amaca uygun olmadıkları için en iyi seçenek Türkiye’dir. Bunun nedeni de bu ülkenin ABD ve Siyonistlerle yakın olması ve Al Halife için uygun bir ortama sahip olmasıdır. Bu yüzden Bahreyn Kralı bu ülkeyi ziyaret eden Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Şeyh İsa Kasım’ın bu ülkeye sürgün olarak gönderilmesi üzerinde anlaşmıştır. Buna karşılık da Bahreyn, Türkiye’de yatırım yaparak bu ülkedeki ekonomik sorunların giderilmesine yardımcı olacağını söz vermişti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu