Cinayet ve KatliamlarGenelSuriye Düşmanları

Bahreyn’de direnişciler zehirli gaz içeren mermilerle hedef alınıyor

Al-ı Halife yönetimi güçleri ülkenin muhtelif kesimlerinde baş gösteren halk eylemlerini dağıtmak bahanesiyle yerleşim bölgelerinde halka karşı zehirli gazlar içeren mermiler kullanmaktadır.

El-Alem televizyonu internet sitesinde yer alan habere göre yönetim güçleri En-nebiye Salih bölgesinde halk gösterisini dağıtmak için çok yoğun bir şekilde zehirli ve göz yaşartıcı kimyasal gaz içerikli kurşunlardan yararlanmışlardır.

El-Malikiye bölgesinde de yönetim güçleri göstericileri zehirli gazlar içeren kurşunlarla hedef alarak onları dağıttıktan sonra halktan bazılarının evlerine baskınlar düzenlediler.

El-Maamir şehrinde de Al-ı Halife yönetimi güvenlik güçleri bazı yerleşim birimlerine zehirli gaz ihtivalı mermiler fırlattılar.

Öte yandan IRIB dış yayınları Arapça servisine bir açıklama yapan Bahreynli siyasi aktivist Kerim Mahrus Bahreyn inkılabının ikinci yıl dönümünde Al-ı Halife yönetimi aleyhinde gösteri ve eylemlerin daha da artırılacağını ve muhtelif kesimlerin grevlere baş vuracaklarını bildirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı