Genel

Ban Ki-moon, İran’ın şiddet ve aşırıcılığa karşı bildiri taslağını destekledi

BMT Genel sekreteri yeni miladi yılın ilk basın toplantısında İran cumhurbaşkanının şiddetten ve aşırıcılıktan arınmış bir dünya önerisini destekleyerek, bundan sonra BMT önceliğinin İnsan haklarını korumak olduğunu söyledi.

Ban Ki-moon BM Teşkilatında bulunan muhabirlere yaptığı açıklamada, şiddet ve ırkçılığa dünyanın neresinde olursa olsun ve kim tarafından uygulanırsa uygulansın direneceklerini ifade etti.

BMT genel sekreteri, şiddet ve aşırıcılıktan arınmış bir dünyaya dayalı bildiriye dayanarak, tüm ülkeler ve eğilimlere hitaben, insanların vatandaşlık haklarına saygılı olmalarını isterken, insan haklarını korumaya odaklanmaları çağrısında bulundu.

Ban Ki-moon BM’de benzer bildirilere işaretle tüm çatışmalar ve şiddet olaylarında yaralanan, öldürülen ve insan hakları ayaklar altına alınanların siviller olduğunu söyledi.

BMT genel sekreteri Moon ayrıca Siyonist rejim İsrail’in işgal topraklarında site inşa çalışmalarına işaretle, Siyonist rejim elebaşlarına uyarıda bulunarak, benzer eylemlerin yasa dışı olmanın yanı sıra sözde barış anlaşmasına da aykırı olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı