Genel

Başbakan el-Halaki Ramazan el Buti ile bir araya geldi

Başbakan Vail el-Halaki dün Şam Diyarları Ulemalar Birliği Başkanı Allame Dr Muhammed Said Ramazan el-Buti ile Suriye’de mevcut durumları masaya yatırdı.

Görüşmede Suriye’nin egemenlik-bağımsızlığının yanı sıra güvenlik ve istikrarını hedef alan komplo ve meydan okumaları tartışıldı.

Halaki ve Buti; terör ve radikalizmin kınanması, hoşgörüye çağrı, kardeşlik ve Suriye halkının tüm bileşenleri arasında birlik ve beraberliğin sağlanmasında dini kurum ve kuruluşların, alim ve din adamlarının rolünün önemi ele alındı.

Başbakan; radikal vahabi fikrine karşı durma, Suriye toplumunda kök salmış gerçek kardeşlik, hoşgörü ve ılımlılık değerlerini temsil eden İslam’ın ruhuna davet etme, özgür ve onurlu bir yaşam süren Suriye halkının özlemlerine cevap veren ulusal uzlaşmaya varabilmek için şiddetin reddedilmesinin önemini vurguladı.Başbakan Buti’nin söylev ve konuşmalarına olumlu etkisinin önemini de dile getirdi.

Toplantıya Vakıflar Bakan Muhammed Abdüssettar ve Şam Üniversitesi Şeriat Fakültesi Dekanı Dr. Bedi el-Lehham da katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı