Genel

Basın ailesi şehit gazeteci Abbas’a son görevi yerine getirdi

Eli kanlı silahlı terör gruplarının Cumartesiyi Pazar’a bağlayan akşamda Şam kırsalına düşen Cdeydet Artuz Kentindeki evinde suikastta bulunarak şehit ettikleri Suriye Arap haber Ajansı SANA’nın İç Haberler Dairesi Müdürü Gazeteci Ali Abbas bugün yakınları ve basın ailesinin katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Gazeteciye düzenlenen resmi cenaze töreninde şehidin cenazesi vatan bayrağına sarılarak omuzların üstünde taşınırken bando ekibi Şehit ve Veda marşlarını çaldı.

Şehidin kardeşi Hüsam Abbas; dehşet verici bu cinayetin sorumluluğunu, Suriye’de olup bitenlerin gerçeğinin dünya kamuoyuna aktarılmasını önlemeye çalışan ve Suriye’de hakkın sesini duyurmaya çalışan vatansever medya kurumlarına yaptırımlar uygulayan uluslararası kamuoyuna yükledi.

Şehit gazetecinin diğer kardeşi Temmam ise; eli kanlı terör gruplarının işledikleri bu çirkef cinayetin onları herhangi bir şekilde destekleyen, Suriye ve halkına karşı kararlar almaya katkı sağlayanların tarihlerinde utanç verici bir ar olarak nitelendirdi.

Törene katılan çok sayıda gazeteci yaptıkları açıklamada; Şehit Gazeteci Abbas’ın, doğru sesi duyurmaya çalışması ve gerçekleri deşifre etmesiyle eli kanlı teröristler ve onların arkalarındaki karanlık güçleri rahatsız ettiğini, dolayısıyla onu tasfiye etmek istediklerini söylediler. Abbas’ı kaybetmenin acısına rağmen, bu gibi insanlık dışı suikastların vatanı savunma, gerçekleri Suriye ve dünya kamuoyuna aktarma azimlerine güç kattığını belirten gazeteciler, emin oldukları doğru yoldan sapmayacaklarını, kararlılık ve mücadelelerini sürdüreceklerinin altını çizdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu