Genel

Baskı ve dayatmalar Suriye’yi Filistin pusulasından saptıramayacak

Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad bugün Filistin Kurtuluş Halk Cephesi/Genel Yönetimi Genel Sekreteri Ahmet Cibril ve ona eşlik eden heyeti kabul etti.

İşgal altındaki Filistin topraklarında mevcut son gelişmelerin ele alındığı görüşmede taraflar İsrail işgal güçlerinin Filistin topraklarının genelinde günübirlik olarak bulundukları ihlallere masaya yatırıldı.

Görüşmede; dünyanın bölge durumlarına odaklanmaları ve Filistin davasını kasıtlı bir şekilde göz ardı ettikleri bir ortamda İsrail’in Kudüs kentini tam bir şekilde Yahudileştirme amacıyla batı yakada bulunduğu yeni Yahudi yerleşim birimleri inşa etme çalışmalarına dikkat çekildi.

Cumhurbaşkanı el-Esad; Filistin davasının her zaman Suriye halkının pusulası olduğunu belirterek, temel dava olan Filistin davasından caydırılması amacıyla Suriye’ye yapılan baskı ve dayatmalar ne kadar artarsa artsın Filistin’in her zaman temel pusula olarak kalacağının altını çizdi.

Suriye’deki durumların da ele alındığı görüşmede Cibril; Cephenin, her zaman Filistin halkı ve ulusal direniş hareketlerinin yanında yer alan Suriye’nin yanında olduğunu vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı