FilistinGenel

Batı Şeria’nın el-Arub beldesinde bir işgalci asker yaralandı

Batı Yaka bölgesinde siyonist işgalcilerin Gazze’deki katliamlarına tepki gösterilerine işgalci saldırganların silahla müdahale etmeleri ve bazı cinayetler gerçekleştirmeleri kendilerine de fiili eylemlerle dokunuyor. Dün gece geç saatlerde Batı Yaka’nın el-Halil şehri yakınlarındaki el-Arub beldesinde Filistinli direnişçilerin gerçekleştirdikleri bir eylemde bir işgalci askerin yaralandığı haber verildi. Eylemi Fetih’in askerî kanadı olarak bilinen ancak siyasi kanadın işgal rejimiyle güvenlik işbirliğine tepkili olmasından dolayı onunla ihtilaf içinde bulunan el-Aksa Şehitleri Tugayları’nın yerel yönetimi üstlendi.

İşgal güçlerinin olaydan sonra eylemi gerçekleştirenleri ortaya çıkarabilmek için geniş çaplı aramalar başlattığı ve el-Arub mülteci kampını kuşatmaya aldığı sonra da evlere girerek çok sıkı aramalar gerçekleştirdiği haber verildi.

İşgal güçleri yaptıkları baskınlarda el-Halil’de şehit İbrahim el-Kavasimi’nin babası Ahmed el-Kavasimi’nin evine de baskın düzenledi ve evde geniş arama yaptıktan sonra ailenin su temin ettiği kuyuyu içinde bomba patlatarak imha etti.

İşgalci siyonistler dün Kudüs’te bugün erken saatlerde de Beytlahim’de düzenlenen gösterilere silahlı müdahalede bulunarak iki Filistinli genci gerçek mermilerle şehit etmişlerdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu