GenelSuriye Dostları

Batı, Suriye’de düzeni değiştirip Direniş hattını delmek istiyor

İran Kum halkı Milletvekili, batının Suriye’de düzeni değiştirmekten gayesinin Direniş hattını delmek olduğuna değinerek “Suriye’nin suçu Direnşi desteklemesi” dedi.

İslam Şura Meclisi Kum kenti Milletvekili Ahmed Emirabadi Ferahani, Kum muhabirimizle konuşurken, batı ve Siyonistlerin Suriye aleyhine haksız bir medya savaşı başlattıklarına değinerek “Kaddafi muhalifleri de batının medya savaşı destekleri sayesinde galip geldiler” dedi.

Kum Milletvekili Emirabadi daha sonra, batılı ve Siyonist medyanın Suriye’yle ilgili sürekli bir şekilde yalan ve uydurma haberleri yayınladıklarının altını çizerek “Batılı medya Suriye halkının Beşşar Esad hakimiyetine kuşkuyla bakmasını sağlamaya çalışıyor” ifadesini kullandı.

Emirabadi Ferahani açıklamalarının devamında batının, Suriye’de düzeni değiştirmekten gayesinin Direniş hattını delmek olduğuna değinip “Suriye’nin suçu, Direniş eksenini desteklemsidir. Suriye Ulusal Güvenlik Bürosunda vuku bulan son patlama olayında teröre kurban gidenler, Direniş hattı destekçisi kimselerdi” dedi.

Kum Milletvekili Emirabadi ayrıca, Suriye Ordusunun başkent Şam’ın çeşitli bölgelerini terör unsurlarından temizlemekteki başarısından söz ederken “Suriye Ordusuyla Hükümeti iyi bir güce sahipler. Tabi Suriye henüz elindeki kozlarının hepsini ortaya koymuş değil” diye vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu