GenelSuriye Dostları

Batı Suriye’ye karşı haksız yönelimlerini sürdürüyor

İran Şura Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu bugün İran Milli Güvenlik Yüksek Konseyi Temsilcisi ve Dışişleri Bakanı Ahmet Mesaidi’nin katıldığı olağanüstü toplantıda, Suriye arenasındaki son gelişmeleri tartıştı.

Komisyon Sözcüsü Hüseyin Nekva Hüseyni, komisyonun batının ve bölgedeki müttefiklerinin geçtiğimiz 16 ay boyunca güçlerini haksız ve mantıksız bir yönelimle Suriye’yi hedef alma üzerine yoğunlaştırarak sürdürmelerini tartıştığını bildirerek Suriye halkı ve hükümetinin yabancı müdahale ve özellikle silahlı terör gruplarının gerçekleştirdiği terör eylemleriyle mücadele ettiklerini söyledi.

Suriye’nin birliği, bağımsızlığı ve egemenliğini koruma, uygulanan reformları destekleme gerekliliğini vurgulayan İranlı sözcü, İran Şura Meclisinin İran’ın bölgedeki politikalarına destek verdiğinin ve Suriye’yle ilişkilerin geliştirilmesini istediğinin altını çizdi.

Hüseyni, Rusya ve Çin’in Suriye’ye yönelik ilkeleri tutumlarını överek Cenevre toplantısı ve öncesinde düzenlenen toplantıların mantıksız dış müdahalelerin Suriye’deki gelişmeleri etkilemeyeceğini ortaya koyduğuna dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı