Genel

Batılı ülkeler İsrail saldırılarını aklamaya devam ediyor

Suriye Halk Meclisi, İsrail’in Gazze’de abluka altında bulunan sivil Filistin halkımıza karşı saldırısının, İsrail işgal varlığının vahşi tabiatını yansıttığını belirtti ve, insan haklarını desteklediklerini iddia eden Batılı ülkelerin, saldırgan İsrail’i ve saldırılarını aklaması kanalıyla, Gazze ahalisine yönelik saldırılarda ortak olduklarını ortaya çıkardığını vurguladı.

Halk Meclisi dün yayınladığı raporunda, başta ABD, Fransa ve İngiltere olmak üzere Batılı ülkelerin, Filistin halkına karşı İsrail işgal otoritelerinin uyguladığı devlet terörünün yanında her zaman durmaları tutumlarını sert bir dille kınadı.

Halk Meclisi, Uluslararası suskunluk ile bazı Arap ülkelerinin tutumlarındaki suç ortaklığının, İsrail otoritelerini Filistin halkına karşı saldırı yapmasına teşvik ettiğini ifade etti.

Halk meclisi, Arap halkları, dünyadaki bütün parlamentolar ve uluslararası örgütleri, Filistin halkına yönelik ahlaki sorumluluklarını üstlenmeye ve Gazze ve halkına karşı sürdürdüğü soykırım savaşını durdurması için işgalci İsrail’e baskı uygulama yolunda aktif adımlar atmaya çağırdı.

Halk Meclisi raporunda, Arap halkının bugün, işgal edilen Filistin’de Filistin halkının yanında durması için uyanışa geçmesi gerektiğine işaret ederek İsrail ölüm makinesi karşısında aynı safta durmaya çağırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı