Genel

Batı,Suriye teröristlerini silahlandırıyor

Suriye dış işleri bakan yardımcısı, batı ile Arap ülkelerinin Suriye teröristlerinin silahlanmasını sağladıklarını bildirdi.

İRNA’nın haberine göre halen Moskova’da bulunan Suriye dış işleri bakan yardımcısı, Faysal Mikdat, Rusya’nın sesi radyosuna verdiği demeçte, Amerika,bazı Avrupa ülkeleriyle Arap müttefiklerinin teröristlere Suriye’de silah ve modern teçhizat sağlayarak onları Suriye halkı ve bu ülke alt yapısına saldırmaya teşvik ettiklerini bildirdi.

Mikdat, Suriye olaylarını başta Amerika olmak üzere batının komplolarının bir bölümü olarak değerlendirerek Suriye’nin Filistin’i Siyonist rejimin saldırgan siyasetlerine karşı desteklemenin bedelini ödediği ancak teröre destek verenlerin terör faaliyetlerinin suriye’den tüm Arap ülkelerine sıçrayacağını bilmeleri gerektiğini söyledi.

Bilindi gibi teröristler Mart 2011 den buyana Amerika, Katar, Suudi Arabistan ve Türkiye’nin desteği ile bölgede ırkçı İsrail rejiminin yayılmacılığı karşısındaki önemli engel sayılan Suriye hükümetini devirmeye çalışıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı