Suriye Düşmanları

Bazı Devletler Suriye’deki teröre desteklerini sürdürüyor

Tehcir Edilen Suriyelilerin Dönüşlerini Sağlama Amaçlı Suriye ve Rusya Ortak Koordinasyon Heyeti bir kısım devletlerin hâlâ radikal terör örgütlere askeri teçhizat ve silah desteği sağladıklarını belirtti.

Heyet yayınladığı ortak beyanda Suriye ordusunun Halep ve İdlib illerinde radikal teröristleri ağır kayıplar uğratmaları ardından kurtarılan bölgelerde arama tarama operasyonlarının başlatıldığını kaydetti. Beyanda bu bölgelerde belli başlı devletlerin uluslar arası terör örgütleri listesinde yer alan radikal terör örgütlere sağladıkları farklı tür destek ve yönlendirmelere ilişkin önemli kanıt, belge ve teçhizatlar ele geçirildiğinin altı çizildi.

Heyet beyanında ayrıca Suriye ordusunun gerginliği azaltma bölgesi İdlib’de teröristlere karşı operasyonlarının temel nedeninin bu teröristlerin sivil yerleşim alanlarına gaddar saldırıları ve bu saldırılarda 150’den fazla masum sivil vatandaşın şehit düşmelerinden kaynaklı olduğunun altını çizdi.

Terör örgütlerin bulundukları bölgelerde masum sivillere karşı gasp ve saldırılarına dikkat çekilen beyanda; aynı zamanda bu bölgelerden çıkmak isteyen sivilleri silah zoruyla engelleyip canlı kalkan olarak kullandıkları da ifade edildi.

Heyet beyanında Suriye’nin herhangi bir yerinde Suriye hükümetinin izin ve onayı olmaksızın herhangi bir yabancı gücün varlığının kesinlikle kabul edilemez olduğunun bir kez daha altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu