Genel

BBC’nin yayınlarının Suriye tarafından engellendiği iddia edildi

Eutelsat, İngiliz Yayın Kurumu BBC ile diğer yayın kuruluşlarının Ortadoğu ve Avrupa’ya yönelik televizyon ve radyo yayınlarının Suriye tarafından engellendiğini açıkladı.

Eutelsat uydu şirketi sözcüsü Vanessa O’Connor, bu hafta içinde başlayan televizyon ve radyo sinyallerinin bozulması olaylarının kaynağının Suriye olduğunu saptadıklarını belirtti.

O’Connor, Eutelsat tarafından yapılan analizin, kasıtlı olarak yapıldığı belirlenen sinyal bozma olaylarının kaynağının Suriye’de olduğunu gösterdiğini söyledi.

BBC, dün yapılan açıklamada, kurumun Ortadoğu ve Avrupa’ya yönelik televizyon ve radyo yayınlarının sinyal karıştırıcılarla bozulduğunu duyurmuştu.

Açıklamada, BBC World Service, BBC’nin Arapça televizyon kanalları ile BBC World Service’e ait İngilizce ve Arapça yayın yapan radyo kanallarının yayınlarının bu durumdan etkilendiği belirtilmişti.

Televizyon ve radyo yayınlarına yönelik Ortadoğu ülkelerinden gelen sansürle mücadele eden yayın kuruluşları için Suriye’nin yayınlara müdahalesi yeni bir gelişme.

Yayın kuruluşlarınca daha önce yapılan açıklamalarda sinyal karıştırma olaylarından, vatandaşlarının uluslararası medyaya erişimine izin vermeyen İran sorumlu tutuluyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu