GenelSuriye Dostları

Behram Kasımi: Dünya, Suudi rejimin cinayetlerine sessiz kalıyor

Son günlerde Suudi savaş uçakları aralarında meskuni binalar ve alış veriş pazarların da bulunduğu sivil alanlara saldırı düzenledi. Suudi rejimi Yemen’in savunmasız halkına yönelik saldırılarının devamında dün Maarib’de bir otobüs ve düğün konvoyunu hedef alarak sivil insanların ölümü ve yaralanmasına sebep oldu.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi; olayda hayatlarını kaybedenlerin acılarını paylaşarak, sivil yerleşim alanlarına yönelik bombardımanların yoğunlaşması, ablukanın sürmesi ve savunmasız insanlara yardımların yapılmasının engellenmesinin, Suudi Arabistan’ın Yemen’e saldırısındaki hedeflerinde sayısız yenilgilerinin göstergesi olduğunu belirtti.

Kasımi ayrıca; Suudi Arabistan’ın savaş cinayetlerine karşı dünya toplumunun sessizliğini de eleştirerek, sivil hedeflere saldırı ve uluslararası kuruluşlarca yardım çalışmalarının engellenmesini, insan haklarının açık ihlali olduğunu belirtti.

Kasımi; Suudi saldırganlara silah desteği sağlayanların da Riyad yönetiminin cinayetlerine ortak olduğunu, Yemen krizinde etkin olan ülkeler ve BM’den saldırıların bir an önce durması için devreye girmelerini istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu