Genel

Belçika polisi, Suriye’ye terörist militan gönderenlere baskın düzenlendi

Belçika polisi, Suriye’de savaşan silahlı terör gruplarına katılmak üzere militan yetiştiren radikal İslamcılara! yönelik bir dizi operasyon düzenledi.

Reuters Press, bugün yayınladığı haberde; Belçika’nın farklı şehirlerinde bulunan evlere yönelik baskınlar düzenlediği ifade edildi.

Belçika Federal Savcısının yaptığı açıklamaya yer verilen haberde; “Belçika İçin Şeriat” isimli İslami grubun silahlı terör gruplarına katılmak üzere Suriye’ye militan gönderdiğine dair istihbarat bilgileri bulunduğunu ortaya koydu.

Belçika polisinin bu sabah farklı şehirlerde 46 eve yönelik baskın düzenlediği belirtilen haberde bu baskınlarda en az bir kişinin tutuklandığı belirtildi.

Öte yandan Associated Press’te yayınlanan haberde de Belçika polisinin aralarında başkent Brüksel’in de bulunduğu birçok şehirde bulunan 46 eve baskın düzenlediği ifade edildi.

Bütün bu haberler ve bilgiler Suriye’ye başta Türkiye ve Ürdün olmak üzere bölge ülkelerinin yardımıyla silah ve militan gönderildiğini yeniden kanıtlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı