Genel

Beşar Caferi: Korona Virüs ile mücadele, uluslararası toplu dayanışmayı gerektirir

Suriye’nin BM Daimi Temsilcisi Dr. Beşşar Caferi, Suriye’ye kimi devletlerce dayatılan zorunlu, tek taraflı ve zalim ekonomik yaptırımların bir an önce kaldırmasını çağrısında bulundu.

Caferi, özellikle Koronavirüsün yayıldığı durumda, virüsü yenmenin tek yolu, uluslararası toplu dayanışma olduğunu ifade etti.

BM Genel Kurulu’un düzenlediği sanal toplantıda Caferi, bazı tarafların politikaları ve davranışlarının karar tasarılarının içeriğine bağlı kalma sözlerine uyumlu olmadığını belirterek BM’nin vurguladığı koronavirüsle mücadele için uluslarası dayanışmaya aykırılığına işaret etti.

Caferi, kimi devletlerin becerikleri tek taraflı ekonomik yaptırımlarla bağlı kalırken Uluslararası dayanışmanın imkansız kalacağını vurguladı.

Caferi, Suriye’nin Genel Kurulunca ilan edilen Koronavirüse karşı koyma ile ilgili ilk 2 karar oybirliğine katıldığını hatırlattı.

Caferi, pazarlığa açık olamayacak ve Uluslararası kanun ve misakın yanısıra Genel Kurulun kararlarının koruduğu haklarımıza sıkı tutunacağız dedi.

Caferi, Suriye’nin Genel Kurul’un tarafından çıkacak şamil karara ve sözkonusu virüsü bitirecek şamil rolüne ve daimi finanse umutla baktığına işaret etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu