Genel

Beşar Esad Doğu Guta’yı ziyaret etti

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad dün Şam kırsalı Doğu Guta’da radikal terör örgütlere karşı savaşan ordu birliklerinii ziyaret ederek ön cephede operasyonların seyrini inceledi.

İRNA’nın SANA’ya dayanarak bildirdiğine göre, Doğu Guta’nın derinliklerinde radikal terörden kurtarılan bölgeler ve cephenin ön hatlarında askerlerle bir araya gelen Beşşar Esad; onlarla bir araya gelerek onlarla operasyonların seyri hakkında sohbet etti.

Esad ordu birliklerinin teröre karşı zaferlerini kutlarken, bu zaferlerin Suriyeli yurtsever herkesin zaferleri olduğunu belirtti. Suriye ordusunda her askerin bir gurur kaynağı olduğunu ifade eden Esad; Doğu Ğuta’daki operasyonların seyrini yakından ve adım adım takip ettiğine işaret etti.

Doğu Ğuta’nın radikal teröristlerden kurtarılmasının önemine dikkat çeken Esad; başkent Şam ve kırsalının ahalisinin ordu birliklerinin kendilerini radikal teröristler ve gaddar füzelerinden kahramanlıkla kurtarmalarını nesiller boyunca gururla anlatacaklarını söyledi.

Askerlere seslenen Esad; “ Sizler bugün teröre karşı sadece Şam’ın ya da Suriye’nin değil, dünyanın savaşını vermektesiniz. Teröristleri öldürmek için sıktığınız her kurşun ile dünyanın dengesini değiştirdiniz. Tank süren her asker teröristlere karşı ilerlediği her bir metrede dünyanın siyasi haritasını değiştiriyordu.. “ ifadelerini kullandı.

Suriye Cumhurbaşkanı Esad, Doğu Ğuta’nın derinliklerinde ordu birliklerinin radikal terör örgütlerinden kurtardıkları sivil vatandaşlarla bir araya geldi.

Beşşar Esad devletin tüm vatandaşlarını kucakladığını ve tüm temel gereksinimlerini temin etmek için gereken her gayreti göstereceğini belirtti.

Diğer yandan Suriye Cumhurbaşkanı Esad Doğu Ğuta’da askeri operasyonların karargahını ziyaret ederek subay ve generallerle bir araya geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu