Genel

Beşar Esad: Halep kırsalı ve İdlib’i kurtarma muharebesi sürüyor

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, Halep’in kazandığını, Suriye’nin kazandığını ve Suriye Ordusunun ulusal görevlerini yerine getirmekten geri kalmayacağını söyledi.

Halktan olan bir ordu ve tarihi olan bir ordudan başka bir şey olmayacağını, tarih halkının kendisiyle bir olduğu zafere erişmesinden başka bir şey tanımayacağını Halep ve Suriye’nin diğer illerinde de bundan başka bir şey görmediğimizi söyleyen Esad, televizyonda yaptığı konuşmasında, kuzeyden gelen bazı boş ses baloncuklarına rağmen Halep kırsalı ve İdlib’i kurtarma muharebesinin devam ettiğini keza tüm Suriye topraklarını kurtarmak, terörizmi ezmek ve istikrara kavuşma muharebesinin de sürdüğünü ekledi.
Esad, ‘Halep halkının yurtseverliğinin ve ana vatanlarına ve ordusuna sadakatlerinin düşmanların hesaplarını bozacağına olan inancımla başladım.. Bu da oldu. Halep, halkının büyüklüğüne ve yurtseverlik tutumuna eşit büyük bir bedel ödemek zorunda kaldı…’ dedi.

Suriye Cumhurbaşkanı Esad sözlerine şöyle devam etti: ”Bu şehir, minimal düzeyde bile olsa, ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam etti. Ben de eminim ki, sağlam iradesi ve köklü bağlılığını yansıtan bu tür bir kararlılık, Suriye ekonomisindeki doğal ve lider konumunu geri kazanmak için küller altından kalkacak ve Halep’i yükseltecektir.”

Suriye Cumhurbaşkanı, Suriye ordusunun ulusal görevlerini yerine getirmekten kesinlikle geri kalmayacağını belirterek, ”Tarih, ancak halkının muharebesinde kendisiyle bir olduğu, kendisinin de görüşü ve davasında halkıyla bir olduğu zaman zafer kazanan bir ordudan başka bir şey hatırlamayacaktır… Halep ve diğer Suriye şehirlerinde gördüğümüz de budur…” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu