Genel

Beşşar Esad: Amerika ve Türkiye Suriye’nin petrolünü çalıyor

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad teröristlerle mücadele, ABD ile mücadelenin ön hazırlığını olduğunu, ABD Türkiye ile birlikte Suriye petrolünü çaldıklarını belirtti.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad Çin’in Fonix kanalına verdiği mülakatta, ülkesinin yeniden inşa süreci başladığını, fakat daha fazla iç ve dış yatırımlara ihtiyaç duyduklarını belirtti.

Çinli firmaların Suriye piyasasında yatırım işini ele almalarını umduğunu kaydeden Esad, Suriye yönetimi teröristlerin işgalindeki bölgelerin çoğunu kurtardıktan sonra Çinli firmalarla müzakerelere başladığını, böylece yaptırımları telafi etmek ve ülkenin yeniden inşa sürecini ilerletmek istediklerini vurguladı.

Amerikalı terörist askerlerin Suriye’de illegal varlığına temas eden Beşar Esad, Amerikalıların varlığı illegal olduğunu, Suriye’nin bu illegal varlıkla mücadelede ilk  önceliği teröristleri vurmak olduğunu, zira bu durumda Amerikalıların Suriye’deki varlığı zayıflayacağını ve Amerika’nın kontrolünde faaliyet yürüten örgütleri Suriye’nin kucağına geri dönme ve ülkenin tümünü işgalden kurtarma sürecine katılma konusunda ikna edeceklerini ve bu durumda Amerikalı terörist askerlerin Suriye’de kalma ufku kararacağını kaydetti.

Amerika ve Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde iş birliği yaptıklarına işaret eden Beşar Esad, Amerika  Suriye petrolünü çalarak Türkiye’ye sattığını, Türkiye Suriye petrolünü çalmakta tüm terör örgütleri ile iş birliği yaptığını ifade etti.

Gözlemciler, Türkiye yönetimi bu konuda bundan önce El Nusra Cephesi terör örgütü ve sonda da IŞİD ve şimdi de Amerika ile iş birliği yaptığını belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı