Genel

Beşşar Esad: Batı hala teröristleri destekliyor

Suriye Cumhurbaşkanı Tahran, Moskova ve Hizbullah’ın desteklerine değinerek, batı ülkelerinin Suriye’de hiçbir zaman teröristlere karşı savaşmadığını ve aynı şekilde teröristleri desteklemeye devam ettiğini belirtti.
Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad, ‘eğer ordu ve Suriye hükümeti bu ülkenin tamamının temsilcisi olmasaydı, Suriye halkına dair böylesi bir birlik tablosuna şahit olamazdık’ dedi.
Beşşar Esad, ‘bugün Suriye’de geçmiş yıllara nazaran savaşın sonlanmasına dair daha fazla umut bulunmaktadır’ ifadesinde bulundu.
Hırvatistan’ın Večernji List Gazetesine röportaj veren Esad şu açıklamalarda bulundu: ‘Suriye Ordusu, Suriyeli savaşçıların, halkın, İran İslam Cumhuriyeti’nin, Hizbullah’ın güçlü desteği ile teröristler karşısında başarılar elde etmiştir.’
Suriye Cumhurbaşkanı, bu ülkenin Hırvatistan ile olan ilişkilerinin eskisi gibi olacağına değinerek şunları söyledi: ‘Batı ülkeleri terörizme karşı savaş ilan ettiler ama şimdiye kadar onları desteklediler. Onlar terörizmle savaşmıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı