Genel

Beşşar Esad Ekvador Başkanına mektup gönderdi

Cumhurbaşkanı Beşşar el-Esad Ekvador Cumhuriyeti Cuhurbaşkanı Rafael Correa’ya mektup gönderdi.

El-Esad’ın mektubunu Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Faysal el-Mikdat, Ekvador Dışişleri Bakanı Ricardo Patino’ya teslim etti.

Patino, Mikdat’ı kabulünde Ekvador Başkanı’nın Cumhurbaşkanı Esad’a saygılarını ileterek, ülkesinin Suriye’ye yönelik herhangi tehdit veya askeri dış müdahalelere karşı olduğunu belirtti.

Suriye’nin egemenliği ve bağımsızlığına saygının önemini vurgulayan Patino, Batı ülkelerinin Libya’yı işgal için kullandıkları senaryonun tekrar edilmemesi ile Suriye’de güven ve istikrarın yeniden sağlanması gereğini ifade etti.

Kendi yönünden Mikdat, Suriye’nin geçen aylarda tanık olduğu gelişmelerle bölge için örülen planlara karşı ilkesel tutumlarını bertaraf etmek için maruz kaldığı saldırı hakkında bilgi verdi.

Mikdat, başta Türkiye’nin bazı Körfez ülkeleriyle Suriye’nin güven ve istikrarını tehdit etmek için silahlı terör gruplarına sundukları destek olmak üzere, bazı Batı ülkelerinin Suriye dahilinde ve bölgedeki edatları kanalıyla düzenledikleri saldırılar hakkında brifing verdi.

Mikdat ayrıca, söz konusu komplo ve arkasında duranları düşürmek için Cumhurbaşkanı Esad’ın yönetimi etrafında kenetlenen Suriye halkının tutumunu ve bütün alanlarda ikili ilişkilerin pekiştirilmesi önemini ele aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı