GenelSuriye Dostları

Beşşar Esad, İmam Seyyid Ali Hamanei ile görüştü

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, bugün Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei ile görüştü.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei , bu görüşmede Suriye’nin zaferi ve ABD’nin bölgedeki kuklalarıyla beraber uğradığı yenilginin Suriye halkı ve cumhurbaşkanının gösterdiği direnişle gerçekleştiğini belirterek, “İran İslam Cumhuriyeti, Suriye devleti ve halkına verdiği desteği direniş hareketlerine verdiği yardım olarak biliyor ve bundan onur duymaktadır” dedi.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei , İran’ın sadıkane bir şekilde Suriye krizinin başından beri bu ülke halkı ve devletinin yanında durduğunu kaydederek, “Suriye, kendi halkının direnişi ve desteği sayesinde bölgede ABD, Avrupa ve müttefiklerinin oluşturduğu ittifak karşısında durdu ve zafere ulaştı” değerlendirmesini yaptı.

Direniş güçlerinin Suriye’de ulaştığı zaferlerin ABD’yi sinirlendirdiğini, dolayısıyla onların yeni komplolar kurma peşinde olduğunu belirten
Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei , “ABD’lierin Suriye’de oluşturmak istedikleri bazı bölgeler bu tehlikeli komplolardan biridir. Buna karşı çıkıp reddetmeli” ifadelerinde bulundu.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei , ABD’lilerin Irak-Suriye sınırında bulunmaları için planladıkları senaryolara dikkati çekerek, “İran ve Suriye, birbirinin stratejik derinliğidir. Direniş hareketlerinin kimliği ve gücü bu devamlı ve stratejik ilişkilere bağlıdı. Bu yüzden düşmanlar planlarını gerçekleştirmeyi başaramayacaklar” dedi.

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei , Suriye devleti ve halkının direniş gücü ve azminin korunup arttırılması gerektiğine vurgu yaparak, Suriye Cumhurbaşkanı’na hitaben şunları kaydetti: Şahsınız gösterdiğiniz direnişle Arap dünyasının kahramanı oldunuz ve Direniş bölgede sizin vesilenizle daha çok güçlenip onurlandı.

Söz konusu görüşmede Suriye cumhurbaşkanı Beşar Esad, İran İslam cumhuriyetinin ülkesine verdiği koşulsuz tam desteğini takdir ederek, şöyle dedi: Suriye savaşı, İran’a dayatılan 8 yıllık savaş gibiydi. İran İslam cumhuriyeti bu hadisede fedakarca bizim yanımızda yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı