GenelSuriye Dostları

Beşşar Esad İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir telefon görüşmesinde bulundu

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad bugün akşam saatlerinde İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile bir telefon görüşmesinde bulundu.

Telefon görüşmesinde el Esad; İran ile 5+1 Grubu arasında İran’ın nükleer dosyasına ilişkin varılan anlaşma münasebetiyle Cumhurbaşkanı Ruhani ve İran halkını kutladı.
İran diplomasisinin bu anlaşmayla sağladığı başarının İran halkının mücadelesi ve haklarına tutunması neticesinde geldiğine dikkat çeken el Esad; İran yönetiminin İran’ın egemenliği ve bağımsız kararına dayanan ilkeli tutumları neticesinde bu başarının sağlandığını belirti.

El Esad; bu başarının, kalkınmakta olan devletlerin barışçıl nükleer enerjiye sahip olma hakkını pekiştirdiğini ifade etti.

İran’ın bu anlaşmaysa sağladığı başarının bölgesel ve evrensel konumunu güçlendirdiğini belirten el Esad; bunun da iki ülke arasındaki stratejik ilişkiler hükmünde Suriye’ye de olumlu yansıyacağına dikkat çekti.

Telefon görüşmesinde Ruhani; İran’ın, teröre karşı savaşında Suriye’ye desteğini yinelerken, Suriye’nin tüm topraklarında barışın yayılması temennilerinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı